Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.02.2018

Spotkanie poświęcone filmowi „Wyklęty” w Ostrołęce

  •  Źródło:www.ostroleka.pl
    Źródło:www.ostroleka.pl
  •  Źródło:www.ostroleka.pl
    Źródło:www.ostroleka.pl

Mieszkańcy regionu ostrołęckiego uczestniczyli w pokazie filmu „Wyklęty” oraz spotkaniu z aktorem Marcinem Kwaśnym. Wydarzenie odbyło się w ramach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wziął w nim udział Marcin Grabowski, Kierownik delegatury MUW w Ostrołęce.

Akcja filmu rozgrywa się w świętokrzyskich lasach i wioskach, gdzie działają żołnierze antykomunistycznego podziemia, a szczególnie grupa "Wiktora". Głównym bohaterem jest Lolo, czyli Franciszek Józefczyk. To postać wzorowana na sierżancie Wojska Polskiego Józefie Franczaku pseud. "Laluś" – ostatnim "Wyklętym". Młody chłopak, skatowany w areszcie zostaje odbity przez grupę "Niezłomnych" i dołącza do innych, walczących mężczyzn.

Po seansie, ostrołęczanie spotkali się z odtwórcą roli "Wiktora" i zarazem producentem filmu Marcinem Kwaśnym. Podczas rozmowy z ostrołęczanami producent zauważył, że w Polsce wciąż brakuje filmów o bohaterach niezłomnych, jak choćby rotmistrz Pilecki.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, Wiceprezydent Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Podziel / Share
Natalia Lech, 27.02.2018, Ilość wejść: 470, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry