Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

05.03.2018

Minister Energii z wizytą w Ostrołęce

  •  Źródło:www.ostroleka.pl
    Źródło:www.ostroleka.pl
  •  Źródło:www.ostroleka.pl
    Źródło:www.ostroleka.pl

W piątek, 2 marca br, Minister Krzysztof Tchórzewski spotkał się mieszkańcami Ostrołęki. Wśród poruszonych tematów znalazły się plany budowy elektrowni. W spotkaniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik delegatury MUW w Ostrołęce.

Spotkanie w Ostrołęckim Centrum Kultury rozpoczął Poseł Arkadiusz Czartoryski, który powitał zgromadzonych gości. Z kolei o zmianach w polskiej oświacie mówiła Posłanka Teresa Wargocka, o potrzebach reformy służby zdrowia Senator Waldemar Kraska, o dokonaniach na polu zmian w polityce historycznej Senator Robert Mamątow.

Minister zapowiedział rozpoczęcie budowy elektrowni w Ostrołęce jeszcze w bieżącym roku. Minister podkreślił również, że budowa wpłynie na sytuację lokalnego rynku pracy. Dodał, że w ostrołęckich szkołach powinny powstać klasy techniczne kształcące przyszłych pracowników nowej elektrowni. Jest to inwestycja, która z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski, jest bardzo ważna. - To ogromne wyzwanie organizacyjne i cywilizacyjne - dodał.

Wystąpienie szefa resortu Energii poprzedziła prezentacja Janusza Kotowskiego ukazująca działania samorządu miasta wspieranego działaniami rządu.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 05.03.2018, Ilość wejść: 538, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry