Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.03.2018

W Sikorzu świętowano stulecie Niepodległej

2 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sikorzu odbyły się uroczystości upamiętniające stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu oraz przywitaniem gości przez Dyrektor szkoły Małgorzatę Purcelewską. W uroczystości wzięli udział m.in.: Poseł Anna Cicholska, Poseł Waldemar Olejniczak.

Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki skierował do zebranych list, który przekazała na ręce Dyrektor szkoły, Marlena Mazurska Kierownik Delegatury MUW w Płocku. Występ słowno-muzyczny przedstawiła 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Dżungla”. Młodzież nie tylko uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale podkreśliła jak ważne jest podtrzymywanie tradycji narodowych oraz popularyzacja utworów żołnierskich i patriotycznych. Dyrektor szkoły podkreśliła, że dzięki takim uroczystościom młodzież ma szansę czynnie brać udział w życiu kulturalnym. Uroczystość uświetnił występ Akademickiego Chóru Politechniki Warszawskiej.

 

Bookmark and Share
06.03.2018, Ilość wejść: 793, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry