Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

16.03.2018

Oficjalna wizyta Ambasadora Republiki Wietnamu

Dzisiaj z kurtuazyjną wizytą u Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego gościł Jego Ekscelencja Vu Dang Dzung, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce. Na spotkaniu obecny był Jarosław Szajner, Dyrektor Generalny MUW.

Ze strony Ambasady Wietnamu w spotkaniu uczestniczyli również: Nguyen Thi Minh Nguyet - Konsul Ambasady Wietnamu w Polsce i Pani Le Thi Thai Ha - I Sekretarz Ambasady Wietnamu w Polsce.

Pan Ambasador Vu Dang Dung rozpoczął swoją misję dyplomatyczną w Polsce 7 kwietnia 2017 roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcje attache w Ambasadzie Wietnamu w Tajlandii, był ambasadorem Wietnamu w Indonezji, a także pracował w ambasadzie Wietnamu w Singapurze i w USA.
 

Socjalistyczna Republika Wietnamu to państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim i graniczące z Chinami, Laosem i Kambodżą. Głową państwa od 2 kwietnia 2016 r. jest Prezydent Tran Dai Quang. Szef Rządu:    premier Nguyen Xuan Phuc (od 7 kwietnia 2016 r.)

Stolicą Wietnamu jest Hanoi
Powierzchnia kraju wynosi 331,1 tys. km2
Liczba ludności: 95,2 mln
Językiem urzędowy jest jązyk wietnamski

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 16.03.2018, Ilość wejść: 782, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry