Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

22.03.2018

Konkurs „Ku Niepodległej” w Ciechanowie

19 marca br. w sali widowiskowej PCKiSz w Ciechanowie odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej  „Ku Niepodległej”. W uroczystym spotkaniu młodych artystów wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Przypadająca w bieżącym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dla organizatorów festiwalu okazją, aby przypomnieć ten jeden z najważniejszych momentów dziejów kraju. Pomysłodawcy pragnęli zaangażować młode pokolenie do śpiewania patriotycznych pieśni i piosenek. Organizatorami konkursu były: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki oraz Związek Piłsudczyków RP, Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie. Konkurs skierowano do uczniów klas gimnazjalnych i średnich, ale także do osób dorosłych. Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 30 uczestników.

Występowali pojedynczo, w duetach, przy akompaniamencie fortepianu lub w zespołach. Na scenie pojawili się zawodnicy z Gruduska, Opinogóry, Ciechanowa, Gołymina, Kołaczkowa i Gorysz. Zebrani mogli usłyszeć takie pieśni jak: "Biały krzyż", "Deszcz, jesienny deszcz", "Przybyli ułani" czy "My Pierwsza Brygada". Gala zakończyła się wręczeniem nagród solistom i zespołom oraz koncertem gwiazd: Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz. Laureaci będą mogli startować w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Zielonce, który odbędzie się 12 i 13 maja 2018 r.

Konkurs odbył się dokładnie w Dniu Imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Krzysztof Bieńkowski wraz z przedstawicielami Związku Piłsudczyków złożył z tej okazji kwiaty przy obelisku upamiętniającym Marszałka w Ciechanowie.  

           

Podziel / Share
Natalia Lech, 22.03.2018, Ilość wejść: 627, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry