Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.04.2018

Radzanów: uroczystości upamiętniające Powstańców Styczniowych

Dziś w regionie ciechanowskim odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające Powstańców Styczniowych. W spotkaniach tych wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Wydarzenia te odbyły się w ramach cyklu spotkań upamiętniających stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Plan uroczystości obejmował trzy części. W Zespole Szkół w Radzanowie goście obejrzeli program okolicznościowy ,,Sto lat dla Niepodległej” przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły. Następnie przy obelisku w lesie pod Wróblewem odbyło się nabożeństwo za Powstańców. W tym lesie żołnierze walczyli w bitwie z wojskami carskimi 21 marca 1863 r.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski złożył wieniec pod obeliskiem. Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem przy ognisku patriotycznym i pokazami wyszkolenia kawalerii. Pokaz kawaleryjski zgromadził licznie przybyłych mieszkańców gminy, dzieci i młodzież szkolną.

W uroczystościach wzięli ponadto udział m.in: Senator Jan Maria Jackowski oraz Poseł na Sejm RP Anna Cicholska. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Płockiego Piotra Libery.Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Radzanów Andrzej Wójcik, Rektor Sanktuarium Diecezjalnego Św. Antoniego ks. Bogdan Pawłowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Witold Okumski we współpracy z Nadleśnictwem Dwukoły.

           

Podziel / Share
Natalia Lech, 06.04.2018, Ilość wejść: 620, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry