Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.04.2018

100-lecie płockiej szkoły podstawowej

Uczniowie, nauczyciele oraz zgromadzeni goście wspólnie uczcili jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku. W wydarzeniu, które odbyło się 12 kwietnia br. wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w parafii św. Bartłomieja w Płocku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Podczas homilii Biskup podkreślił, że młode pokolenie jest odpowiedzialne za wolną Ojczyznę i powinno się uczyć miłości do niej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w gmachu szkoły. Gości przywitał Dyrektor Szkoły Tadeusz Ciastkowski. Marlena Mazurska Kierownik Delegatury w Płocku, w imieniu Wojewody Mazowieckiego podziękowała za dotychczasową działalność placówki oraz przypomniała postać braci Jeziorowskich (Józefa, Tadeusza i Zbigniewa), którzy walczyli w obronie Płocka w 1920 roku.

Podczas wydarzenia byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, rodzice, absolwenci, emerytowani pracownicy, rodziny patronów szkoły.

 

Bookmark and Share
Natalia Lech, 13.04.2018, Ilość wejść: 656, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry