Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.04.2018

VIII Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Z Warszawy na Wawel – to trasa podróży uczestników rajdu rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Dziś uczestnicy wyprawy przejeżdżali przez Radom, gdzie w imieniu Wojewody Mazowieckiego powitał ich Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Uczestnicy rajdu zatrzymali się w centrum miasta, przed pomnikiem pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, przy zbiegu ulic Żeromskiego i Traugutta. W imieniu Wojewody Mazowieckiego, uczestników rajdu powitał w Radomiu, Krzysztof Murawski - Kierownik radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Następnie wspólnie złożono wiązankę kwiatów, upamiętniając w ten sposób postać śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego żonę Marię.

11 kwietnia br., w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent Andrzej Duda pożegnał uczestników rajdu. Rowerzyści pokonają blisko 500 km, by 18 kwietnia dotrzeć na Wawel. Tam wezmą udział w uroczystej mszy świętej, aby oddać hołd wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz złożą kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

Rajd rowerowy jest inicjatywą pracowników Kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie organizowane jest od 2011 roku.

Podziel / Share
13.04.2018, Ilość wejść: 710, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry