Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.04.2018

VIII Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Z Warszawy na Wawel – to trasa podróży uczestników rajdu rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Dziś uczestnicy wyprawy przejeżdżali przez Radom, gdzie w imieniu Wojewody Mazowieckiego powitał ich Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Uczestnicy rajdu zatrzymali się w centrum miasta, przed pomnikiem pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, przy zbiegu ulic Żeromskiego i Traugutta. W imieniu Wojewody Mazowieckiego, uczestników rajdu powitał w Radomiu, Krzysztof Murawski - Kierownik radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Następnie wspólnie złożono wiązankę kwiatów, upamiętniając w ten sposób postać śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego żonę Marię.

11 kwietnia br., w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Prezydent Andrzej Duda pożegnał uczestników rajdu. Rowerzyści pokonają blisko 500 km, by 18 kwietnia dotrzeć na Wawel. Tam wezmą udział w uroczystej mszy świętej, aby oddać hołd wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz złożą kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

Rajd rowerowy jest inicjatywą pracowników Kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie organizowane jest od 2011 roku.

Podziel / Share
Natalia Lech, 13.04.2018, Ilość wejść: 224, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry