Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

24.04.2018

Debata społeczna o bezpieczeństwie w Przytyku

  •  Źródło:www.mazowiecka.policja.gov.pl
    Źródło:www.mazowiecka.policja.gov.pl
  •  Źródło:www.mazowiecka.policja.gov.pl
    Źródło:www.mazowiecka.policja.gov.pl

W Urzędzie Gminy Przytyk 23 kwietnia br. odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu z udziałem władz samorządowych i mieszkańców. W spotkaniu uczestniczył Paweł Sagan z radomskiej Delegatury MUW.

Po zaprezentowaniu przez funkcjonariuszy policji danych dotyczących wykroczeń i rodzaju przestępstw dokonanych na terenie gminy. Następnie odbyła się dyskusja, w której mieszkańcy wyrazili swoje zadowolenie z pracy miejscowej policji.

Nadkomisarz Dariusz Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu wyraził zadowolenie z pracy policjantów oraz z tego, że policyjne statystyki pokrywają się z oceną i odczuciami mieszkańców. Podobne stanowisko zaprezentował Wójt gminy, Dariusz Wołczyński.

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu realizacji wniosków zgłoszonych na debacie gminnej z 17 października 2017 r. dotyczących bezpieczeństwa, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Paweł Sagan, pracownik Biura Wojewody w radomskiej Delegaturze urzędu podkreślił, jak istotną kwestią jest współodpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i reagowanie, gdy dochodzi do wykroczeń lub przestępstw. Jest to obywatelski obowiązek.

Na zakończenie debaty Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu nadkom. Dariusz Szymański dodał, jak ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w dziedzinie budowania bezpieczeństwa lokalnego i podziękował uczestnikom za udział w spotkaniu.

Podziel / Share
24.04.2018, Ilość wejść: 638, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry