Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

27.04.2018

Konkurs dla dzieci o bezpieczeństwie

  •  Zwycięska praca Karola/ Źródło: KRUS w Radomiu
    Zwycięska praca Karola/ Źródło: KRUS w Radomiu
  •  Zwycięska praca Macieja/ Źródło: KRUS w Radomiu
    Zwycięska praca Macieja/ Źródło: KRUS w Radomiu

 „Bezpieczniej na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” po takim hasłem odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci. W rozstrzygnięciu etapu powiatowego plastycznej rywalizacji wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

W siedzibie KRUS w Radomiu, 16 kwietnia br., jury ogłosiło zwycięzców etapu powiatowego konkursu. Komisja wyłoniła laureatów pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych. Do konkursu zgłosiło się 38 szkół. Uczestnicy przygotowali 326 prac plastycznych. W kategorii klas 0-III: 135 prac, w kategorii klas IV-VII: 191 prac.

Do etapu wojewódzkiego przeszli zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii 0-III  pierwsze miejsce zajął Maciej z PSP w Makowie, kl. 2; w kategorii IV-VII Karol z PSP we Wrzosie, kl. 5.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Jurorzy szczególną uwagę zwracali na zgodność z tematyką konkursową, walory estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość. Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, co roku przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

 

Podziel / Share
27.04.2018, Ilość wejść: 452, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry