Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

08.05.2018

Rycerskie potyczki na Zamku w Iłży

W miniony weekend, 5-6 maja br. na Zamku w Iłży odbywał się XXI Turniej Rycerski, który jest jednym z najbardziej znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności plenerowym festynem historycznym w kraju. Na zaproszenie władz miasta oraz organizatorów w XXI Turnieju Rycerski na Zamku w Iłży, w wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Turniej Rycerski w mieście Iłża to atrakcyjna, przygotowana z rozmachem impreza, która poza dostarczaniem rozrywki posiada walory edukacyjne. Udział w niej można traktować jak żywą lekcję historii.

W czasie dwudniowej imprezy na terenie wokół zamku rozstawiane są kramy rzemieślnicze, kupieckie oraz obozowiska, w których stacjonują grupy rekonstruktorów. Przedstawiane tam są dawne obyczaje i rycerskie tradycje. Widzowie, mogą poznać zasady współżycia społecznego oraz warstwy społeczne funkcjonujące w średniowiecznym państwie.

W ramach tegorocznego festynu historycznego widzowie mogli obejrzeć m.in.: walki rycerskie, pokazy konne i artyleryjskie. Przygotowano również wiele plenerowych gier i zabawach edukacyjnych dla uczestników wydarzenia.

Turniej Rycerski na Zamku w Iłży przez lata wyrobił sobie renomę zarówno wśród jego uczestników jak i widzów. Corocznie w turnieju bierze udział kilkuset odtwórców z kraju i zagranicy. Natomiast przez dwa dni imprezy miasto odwiedza kilkunastotysięczna widownia.

Podziel / Share
08.05.2018, Ilość wejść: 536, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry