Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

11.05.2018

XI Siedlecki Jarmark św. Stanisława

 • Źródło: www.siedlce.pl
  Źródło: www.siedlce.pl
 • Źródło: www.siedlce.pl
  Źródło: www.siedlce.pl
 • Źródło: www.siedlce.pl
  Źródło: www.siedlce.pl
 • Źródło: www.siedlce.pl
  Źródło: www.siedlce.pl

Rozpoczął się największy jarmark w regionie siedleckim. Mieszkańcy mogą odwiedzić ponad 200. wystawców i zobaczyć liczne występy artystyczne.

Jarmark odbywa się  pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce, potrwa do godzin wieczornych 12 maja. Plac gen. Wł. Sikorskiego oraz ulice: Kilińskiego i Pułaskiego, wypełniają wystawcy z wielu regionów Polski, są też sprzedawcy z Litwy i Białorusi

Siedlecki Jarmark św. Stanisława zapoczątkowała wtorkowa (8 maja) Msza Święta w kościele Św. Stanisława, w intencji Miasta i Mieszkańców. Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonali Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz bp siedlecki Kazimierz Gurda. W uroczystości wzięła również udział Izabela Wrona z siedleckiej delegatury MUW.

Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Dwudniowym targom towarzyszyć będą prezentacje artystyczne jedynego zawodowego kataryniarza w kraju - Kataryniarza Warszawskiego - pomysłodawcy i sprawcy cyklu „Międzynarodowego Festiwalu Kataryniarzy” w Polsce, biorącego udział w największych Festiwalach Kataryniarzy i Artystów Ulicznych w Europie.

W sobotę 12 maja części targowo wystawienniczej towarzyszyć będą występy na scenie folkowej z udziałem regionalnych zespołów i kapel ludowych. Prezentacje artystyczne na scenie folkowej rozpoczniemy od koncertu Zespołu Wokalnego Art Styl działającego przy Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jako druga przed jarmarkową publicznością wystąpi Kapela Siedlecka.

 

Podziel / Share
11.05.2018, Ilość wejść: 505, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry