Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.05.2018

Powiatowy Dzień Strażaka i Jubileusz 90-lecia OSP w Sońsku

19 maja br. na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sońsku odbył się uroczysty apel związany z Dniem Strażaka. Wziął w nim udział Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów na placu przed strażnicą OSP w Sońsku. Następnie goście uczestniczyli we mszy w kościele parafialnym w Sońsku. Pododdziały ochotniczej straży pożarnej przemaszerowały później na plac apelowy przed strażnicą OSP w Sońsku Tam  odbył się uroczysty apel z okazji obchodów powiatowych ,,Dnia Strażaka 2018” połączonych z jubileuszem 90-lecia OSP Sońsk. Podczas apelu oddano hołd bohaterom zasłużonym w walkach o Niepodległość i  uczczono również 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Krzysztof Bieńkowski wręczył listy gratulacyjne Wojewody Mazowieckiego dla Komendanta PSP Ciechanów st.bryg.mgr inż. Arkadiusza Muszyńskiego oraz jego zastępcy st.kpt.mgr Jarosława Nowosielskiego - za wzorową współpracę i służbę. Wojewoda skierował na ręce organizatorów list do druhów strażaków, w którym dziękował zarówno strażakom zawodowym jak iochotnikom za ich ofiarną służbę w czasie zagrożenia życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Spotkanie uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sońsku. 

Organizatorami uroczystości byli: Wójt gminy Sońsk Marzena Ślubowska, Komendant Powiatowy PSP w Ciechanowie st. bryg. Arkadiusz Muszyński i Prezes Zarządu OP ZOSP RP Bogdan Kołakowski. Zaproszeni goście złożyli na ręce strażaków kwiaty oraz podziękowania. Uroczystość zakończyła się spotkaniem zaproszonych gości z organizatorami uroczystości w strażnicy OSP.

Podziel / Share
Natalia Lech, 21.05.2018, Ilość wejść: 383, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry