Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.05.2018

Siedlce: Dzień Strażaka w stulecie Niepodległej

Dzień Strażaka w Stulecie Niepodległej − pod taki hasłem odbyła się wczoraj na Skwerze Niepodległości w Siedlcach uroczystość poświęcona strażakom. Podczas tego wydarzenia Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik wraz z Senatorem RP Waldemarem Kraską złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Siedleccy strażacy zostali uhonorowani odznaczeniami i dyplomami oraz wręczono im awanse na wyższe stopnie. Podczas spotkania obecni byli: Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, Starosta Siedlecki Dariusz Stopa i inni samorządowcy. Odczytano także list z gratulacjami od Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Uroczystość odbyła się w ważnym dla mieszkańców miejscu – na Skwerze Niepodległości, gdzie znajduje się pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik przechodził przez różne historyczne koleje – zaprojektowany w 1930 roku, po drugiej wojnie światowej rozebrany – na powrót został odsłonięty 11 listopada w 1990 roku. Wybór miejsca na tę uroczystość podkreślił wkład strażaków w walkę o niepodległość i ich obecną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 24.05.2018, Ilość wejść: 220, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry