Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

29.05.2018

77. rocznica śmierci Patronów i Błogosławionych Męczenników Działdowskich

28 maja br., w Działdowie odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy męczeńskiej śmierci abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego. W święcie uczestniczył Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.

Uroczystość rozpoczęła się na Placu Koszarowym przy ulicy Grunwaldzkiej. W miejscu tym znajdował się w okresie okupacji obóz Soldau.Tam odbył się uroczysty Apel Poległych. Po apelu oddano hołd i złożono wieńce pod pamiątkowymi tablicami upamiętniającymi ofiary terroru.

Następnie w auli Publicznego Działdowskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się konferencja naukowa. Wykłady wygłosili: Wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy Chrześcijańskiej Andrzej Rutecki, Janusz Piwowar - Kierownik Centrum Udzielania Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej IPN, Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Jacek Karczewski, ks. Stefan Cegłowski – proboszcz katedry płockiej oraz dr Daniel Gucewicz z oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku.

Organizatorami uroczystości byli Burmistrz miasta Działdowo, Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej ,,Pamięć i Tożsamość” w Działdowie. Zaproszeni goście uczestniczyli również w koncercie patriotycznym Zespołu And Bench z Iławy.

Bookmark and Share
Natalia Lech, 29.05.2018, Ilość wejść: 468, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry