Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

29.05.2018

Bezpieczeństwo dzieci na wsi – wręczenie nagród w etapie powiatowym konkursu

W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Radomiu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla dzieci biorących udział w powiatowym etapie konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody. Wśród wyróżnionych dzieci był sześcioletni Kordian, uczeń zerówki w PSP Dzierzkówek Stary. Planszową grę edukacyjną, ufundował dla Kordiana Wojewoda Mazowiecki.

Wyróżniona praca, która także otrzymała nagrodę od Wojewody należała do Kamili z piątej klasy PSP Kowala. W imieniu uczennicy odebrała ją nauczycielka ze szkoły.

W okolicznościowym wystąpieniu Kierownik radomskiej delegatury MUW Krzysztof Murawski powiedział: Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie „Bezpieczniej na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. To cenna inicjatywa promująca bezpieczne i świadome zachowania dzieci na wsi. Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu i wyróżnionym. Życzę powodzenia na etapie ogólnopolskim.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Jurorzy szczególną uwagę zwracali na zgodność z tematyką konkursową, walory estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość. Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, co roku przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Podziel / Share
Natalia Lech, 29.05.2018, Ilość wejść: 487, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry