Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

30.05.2018

Dzień Działacza Kultury i Drukarza w Ciechanowie

30 maja br., w ciechanowskim Centrum Kultury i Sztuki odbyły się uroczyste obchody Dnia Działacza Kultury i Drukarza. W święcie uczestniczył Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.

Goście uroczystego spotkania zebrali się w Kawiarni Artystycznej CKiSZ. Uroczystość rozpoczęła się od uhonorowania odznaczeniami ,,Zasłużony Dla Kultury Polskiej” wybitnych twórców kultury i sztuki zasłużonych dla ziemi ciechanowskiej. Z wnioskiem o odznaczenie tych osób wystąpiła Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie dr Teresa Kaczorowska. 15 stycznia 2018 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński przyznał trzy odznaki honorowe ,,Zasłużony Dla Kultury Polskiej” następującym osobom: Marii Mazanowskiej (artystce plastyczce), Markowi Falkiewiczowi (wokaliście i założycielowi zespołu Demobil Blues) oraz Krzysztofowi Martwickiemu (poecie i prozaikowi). Ponadto Piotr Rzeczkowski otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dyplom Za Szczególne Zasługi w Upowszechnianiu Kultury.

Odznaczenia wręczyli Poseł na Sejm RP Robert Kołakowski i Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski. Gospodarzami uroczystości byli: Starosta Ciechanowski Sławomir Morawski i Wicestarosta Andrzej Pawłowski.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 30.05.2018, Ilość wejść: 228, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry