Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

30.05.2018

Wspólne działania służb na rzecz bezpieczeństwa w lasach

Kilka dni temu na obszarach leśnych powiatu kozienickiego, w tym na terenie Puszczy Kozienickiej, przeprowadzono działania patrolowo – prewencyjne z udziałem funkcjonariuszy Straży Leśnej Kozienice oraz Państwowej Straży Łowieckiej.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera we wrześniu 2017 r. powołał do życia Państwową Straż Łowiecką, która swoją siedzibę ma w Warszawie a zakresem swojego działania obejmuje cały obszar województwa mazowieckiego. Do podstawowych zadań funkcjonariuszy tej formacji należy kontrola realizacji przepisów ustawy Prawo Łowieckie, a w szczególności: ochrona zwierzyny, zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, w tym zwalczanie przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa. Strażnicy PSŁ w ramach swoich uprawnień dokonują kontroli skupu i legalności obrotu dziczyzny, kontrolują przedsiębiorców w tym w zakresie, a także sprowadzają legalność pobytu myśliwych na łowisku.

Jednym z ustawowych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych między innymi przed kłusownictwem, kradzieżami drewna, szeroko rozumianym szkodnictwem leśnym, ale również służące poprawie bezpieczeństwa przebywających rekreacyjne i wypoczywającym tam osobom. W tym zakresie Policja współpracuje z partnerami tj. służbami, które w swoich zadaniach mają zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych. Należą do nich, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz Państwowej Straży Łowieckiej.

W działaniach wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej, Straży Leśnej oraz Policjanci, przy użyciu samochodów terenowych oznakowanych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Podczas działań dokonano kontroli legalności wywożonego drewna z lasu, jak również sprawdzono książki pobytu myśliwych w łowisku. Działania na terenie Puszczy Kozienickiej będą prowadzone cyklicznie, a w przyszłości będą w nich brali udział wyznaczeni przez zarządy kół – przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego.

Podziel / Share
30.05.2018, Ilość wejść: 548, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry