Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

05.06.2018

Stulatek z gminy Radzanów

Z okazji jubileuszu 100. urodzin Pana Antoniego Śmiałka jego najbliżsi, Urząd Miasta i Gminy w Radzanowie oraz Parafia pw. św. Marcina z Tours w Radzanowie zorganizowali okolicznościowe spotkanie.

Obchody rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Marcina z Tours mszą święta odprawioną w intencji Pana Antoniego. Po nabożeństwie, obecny na spotkaniu Krzysztof Murawski Kierownik radomskiej Delegatury MUW odczytał list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego.

Zwieńczeniem uroczystości było przyjęcie, podczas którego zaproszeni goście wspólnie z Jubilatem delektowali się urodzinowym tortem i wznosili okolicznościowe toasty za zdrowie Pana Antoniego.

Antoni Śmiałek urodził się 3 czerwca 1918 r. w Podlesiu na terenie gm. Radzanów. Mimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. Jak sam mówi w życiu kieruje się życzliwością i bezinteresownością wobec innych. Pan Antoni wspominał, że w czasie wojny był wywieziony na przymusowe roboty, jednak udało mu się szczęśliwie wrócić do domu. Zanim przeszedł na emeryturę był rolnikiem i prowadził z rodziną ponad 5 ha gospodarstwo rolne. Obecnie gospodarstwem zajmuje się jego syn Henryk z żoną. Nestor rodu dochował się 7 synów, 16 wnuków i 22 prawnuków oraz 1 praprawnuczki.
 

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: ks. Tadeusz Smardzewski,  proboszcz parafii pw. św. Marcina z Tours w Radzanowie; Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW; Sławomir Kruśliński, Wójt gminy Radzanów; Halina Tkaczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  oraz rodzina, krewni i przyjaciele jubilata.

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 05.06.2018, Ilość wejść: 438, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry