Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.06.2018

10-lecie nadania imienia Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Nowym Mieście nad Pilicą

Od dziesięciu lat Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Mieście nad Pilicą nosi imię swojego patrona – św. Franciszka z Asyżu. W uroczystości z tej okazji wzięli udział m.in. Stanisław Karczewski Marszałek Senatu, Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty i Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.             

Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową ku czci patrona placówki. Następnie wszyscy goście i uczestnicy obejrzeli okolicznościowy występ artystyczny przygotowany przez młodzież. Kolejnym artystycznym akcentem wydarzenia była ekspozycja prac, którą przygotowała uzdolniona młodzież.

- Cieszę się, że mogłam wspólnie z wami uczestniczyć w tym pięknym święcie. Jest tu miejsce, gdzie u każdego ucznia szuka się potencjału i możliwości jego dalszego rozwoju - powiedziała Minister Anna Zalewska.

W okolicznościowych wystąpieniach, zaproszeni goście gratulowali i dziękowali dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za pełną oddania i poświecenia pracę rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.    

W uroczystości wzięli udział także:  Marek Ścisłowski, Starosta Grójecki, Mariusz Dziuba, Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą i Krzysztof Szewczyk, Dyrektor radomskiej delegatury MKO.

W skład Ośrodka w Nowym Mieście nad Pilicą wchodzi szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, szkoła przysposabiająca do pracy oraz branżowa szkoła I stopnia, w której uczniowie kształcą się w zawodach: kucharz, stolarz, piekarz i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Ponadto w placówce prowadzone są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz rewalidacyjno–wychowawcze.

Podziel / Share
Natalia Lech, 06.06.2018, Ilość wejść: 385, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry