Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

13.06.2018

Jubileusz 40-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie

Czterdziestolecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie było powodem organizacji okolicznościowej uroczystości w gminie Wolanów. W wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Uroczystość rozpoczęła  się mszą święta w  kościele pw. św. Doroty w Wolanowie. Oficjalne uroczystości i wręczenie sztandaru odbyły się na placu przed remizą strażacką w Strzałkowie.

W okolicznościowym wystąpieniu Krzysztof Murawski podziękował strażakom za ich pełną oddania i poświęcenia służbę. Wskazał na zagrożenia z jakimi strażacy spotykają się w codziennej służbie, nie tylko w czasie akcji gaśniczych, ale także w innych akcjach ratowniczych.

Pogratulował sukcesów oraz przypomniał że sztandar jednostki podobnie jak mundur, jest wyrazem przynależności do formacji i jest jednocześnie zobowiązaniem wobec państwa i społeczeństwa. Podczas uroczystości wręczono nagrody i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych druhów.

Oficjalne uroczystości zakończyła defilada strażackich pododdziałów. Następnie wszyscy goście wzięli udział w okolicznościowym pikniku. 

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Marcin Suligowski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie; Paweł Tuzinek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomiu; Zbigniew Gołąbek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa mazowieckiego;  Adam Gibała, Wójt gminy Wolanów oraz  Mirosław Ślifirczyk, Starosta Radomski.

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzałkowie strzeże bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie radomskim na terenie gminy Wolanów. OSP Strzałków jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Posiada 3 samochody ratownicze:  średni samochód ratowniczo–gaśniczy,  ciężki samochód ratowniczo gaśniczy oraz lekki samochód ratownictwa technicznego.

Podziel / Share
13.06.2018, Ilość wejść: 470, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry