Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

14.06.2018

Jubileusz powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szreńsku

9 czerwca br. w Szreńsku odbyły się uroczystości jubileuszu powstania ochotniczej straży pożarnej, w których uczestniczył Krzysztof Bieńkowski - Kierownik delegatury MUW w Ciechanowie.

Krzysztof Bieńkowski odczytał i przekazał list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i przekazał go na ręce Włodzimierza Wojnarowskiego – Starosty Mławskiego, Prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSPRP w Mławie, Marka Nitczyńskiego – Wójta gminy Szreńsk i jednocześnie Prezesa zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Szreńsku oraz Wojciecha Króla – Prezesa OSP w Szreńsku.

Uroczystości zostały połączone z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka oraz zbiegły się też z 30-leciem istnienia Orkiestry Dętej w Szreńsku. Święto strażaków rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Szreńsku, odprawiona przez ks. proboszcza Jana Żółtowskiego.

Strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali na boisko szkolne, gdzie odbył się uroczysty apel. Prezes OSP w Szreńsku dh Wojciech Król przypomniał zebranym historię utworzenia jednostki i strażackiej orkiestry w Szreńsku. Wyróżniający się strażacy otrzymali z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Włodzimierza Wojnarowskiego odznaczenia i medale.

Przekazano następujące odznaczenia:

  • Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP otrzymał dh Wojciech Król,
  • Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymali dh Jerzy Rapant oraz st. bryg. Jarosław Kuciński, komendant PSP Mława,
  • Złoty Medal  Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Radosław Rychlicki,
  • Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa – ks. Jana Żółtowski i dh Robert Pachniewski,
  • Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Tomasz Madej, Jacek Ogrodowczyk, Tomasz Kowalczyk oraz Jacek Łukomski,
  • Odznaki Wzorowy Strażak otrzymali:  Krzysztof Brzozowski, Arkadiusz Olczak i Wiesław Paszta.
Podziel / Share
14.06.2018, Ilość wejść: 214, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry