Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

18.06.2018

"Bezpieczna kąpiel" dla dzieci w Pułtusku

 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu
 • Źródło: KWP zs. w Radomiu
  Źródło: KWP zs. w Radomiu

Kolejny raz mazowieccy policjanci zorganizowali festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Bezpieczna kąpiel” poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Festyn był też okazją do przekazania pułtuskim policjantom nowoczesnej łodzi do patrolowania Narwi oraz defibrylatora. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad rzeką. Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Za kilka dni początek wakacji, słoneczna pogoda i ciepłe dni będą zachęcać do wypoczynku nad wodą. Musimy jednak pamiętać, z czym wiąże się taki wypoczynek. Jest to nie tylko przyjemność i zabawa, niestety gdy wykażemy się lekkomyślnością może pojawić się zagrożenie mogące doprowadzić do tragedii. Najczęściej wypadki nad wodą powodowane są lekkomyślnością, niejednokrotnie połączoną u osób dorosłych z alkoholem. Groźnie jest również korzystanie z nielegalnych i niestrzeżonych kąpielisk.

Uczestników festynu w Dom Polonii w Pułtusku przywitali: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Burmistrz Pułtuska Dorota Subda. Nagrodzono uczestników konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo nad wodą oczami dzieci i młodzieży” oraz konkursu wiedzy dla szkół gimnazjalnych.

Następnie wszyscy przeszli na plac nad rzeką Narew, gdzie uczestników festynu czekały duże atrakcje. Policjanci z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego KWP oraz kilku jednostek garnizonu mazowieckiego opowiadali uczestnikom festynu, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Wręczyli też dzieciom mnóstwo materiałów profilaktycznych właśnie o tym, jak uniknąć zagrożeń podczas wypoczynku. Przygotowano atrakcyjne pokazy umiejętności służb ratownictwa wodnego. Zademonstrowano działania pościgowe policji wodnej, podczas których policjanci na łodziach motorowych pokazali, jak zatrzymuje się jednostki pływające stwarzające zagrożenie na wodzie. Zaprezentowano akcję ratowniczą WOPR przy użyciu specjalistycznego sprzętu, zarówno podręcznego, jak i sprzętu ciężkiego. Swoje umiejętności zaprezentowali także strażacy. Nikt też nie przeszedł obojętnie obok patrolu konnego z Komendy Stołecznej Policji, czy też rekonstruktorów z z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13pp. Nie odbyło się także bez prezentacji tresury psów policyjnych oraz akcji gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu dromader.

Festyn był też okazją do przekazania pułtuskim policjantom nowoczesnej łodzi do patrolowania Narwi. Kluczyki do nowej łodzi wręczył miejscowym policjantom Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Natomiast przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego Dariusz Brzezicki na ręce Mileny Kopczyńskiej, przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZP KPP w Pułtusku, przekazał defibrylator.

W trakcie festynu organizatorzy starali się uświadomić i uczulić dzieci i młodzież na wszystkie niebezpieczeństwa, aby wypoczynek nad wodą był dla nich tylko przyjemnością. Akcja była objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Komendanta Głównego Policji, a także patronatem medialnym przez miesięcznik "Policja 997".

Podziel / Share
18.06.2018, Ilość wejść: 457, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry