Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

20.06.2018

60-lecie szkoły w Starym Lubiejewie

  •  Źródło:www.lubiejewo.pl
    Źródło:www.lubiejewo.pl

W Starym Lubiejewie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego obchodził 60-lecie działalności. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od mszy św. odprawianej przez dziesięciu kapłanów. Głównym celebransem był ks. dr Jan Okuła – proboszcz ostrowskiej parafii.

- Przyjęło się mówić, że szkoła to trzy elementy: uczniowie, nauczyciele i budynki – powiedział do gości zgromadzonych w hali warsztatowej Roman Malicki, od Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Lubiejewie. - To jednak zbyt płytkie traktowanie szkoły. W moim przekonaniu szkoła to także absolwenci. A dobrzy absolwenci to zasługa dobrych nauczycieli.

Jubileusz 60-lecia szkoły odbył się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły rozpoczęli część oficjalną tańcem narodowym – polonezem.

Dyrektor złożył kwiaty na ręce emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, oraz kwiaty dla obecnych nauczycieli i pracowników szkoły na ręce Wicedyrektor Moniki Gniazdowskiej. Podziękowania skierowano również w kierunku rodziców i uczniów, bez których szkoła nie mogłaby istnieć.

Uczniowie pod opieką nauczycieli, przygotowali słowno-muzyczne przedstawienie o historii szkoły. Na  zakończenie  oficjalnej  części  uroczystości  zebrani  goście  mogli  wysłuchać  występu Zespołu  Pieśni  i  Tańca:  „Bez  Wianka”.   

 

Podziel / Share
20.06.2018, Ilość wejść: 580, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry