Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.06.2018

Gminny Dzień Strażaka i Jubileusz 90-lecia OSP w Rzechowie

Dzień strażaka to jedno z ważniejszych świąt obchodzonych co roku przez społeczność gminy Rzechów. Tegoroczne obchody miały szczególny wymiar ze względu na jubileusz 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzechowie.

W uroczystościach odbywających się 17 czerwca br. na zaproszenie Karola Burka, Wójta gminy Rzeczniów oraz Marka Nowakowskiego Prezesa Zarządu OSP w Rzechowie wziął udział Krzysztof Murawski Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Z okazji  jubileuszu Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera skierował do druhów okolicznościowy list gratulacyjny, w którym przekazał gratulacje i podziękowania za pełnioną przez nich strażacką służbę. Na spotkaniu list Wojewody odczytał Krzysztof Murawski.

W czasie uroczystości druhowie przedstawili historię straży pożarnej w Rzechowie. Następnie odbył się przegląd pododdziałów strażackich. Obchody jubileuszu były również dogodnym czasem do  wręczenia najbardziej zasłużonym strażakom medali i odznaczeń. Wydarzenie zakończyło się piknikiem.

W obchodach uczestniczyli m.in.: Anna Kwiecień, Poseł na Sejm RP; Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW; Zbigniew Gołąbek,  Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego; Karol Burek, Wójt gminy Rzeczniów, Marek Nowakowski, Prezes Zarząd OSP w Rzechowie oraz samorządowcy z gminy i regionu.

 

Podziel / Share
21.06.2018, Ilość wejść: 319, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry