Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

28.06.2018

Sołtysiada 2018 w Lesznie

10 czerwca 2018 roku w Lesznie odbyła się ,,Sołtysiada 2018” połączona z Jarmarkiem Przedwojennym. W obchodach tradycyjnie obchodzonego już co roku gminnego święta uczestniczył Krzysztof Bieńkowski - Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW.

Organizatorem imprezy była Wójt Gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. W rywalizacji sołectw uczestniczyły drużyny z Bogatego, Dobrzankowa, Leszna, Gostkowa, Lisiogóry, Mchowa, Obręba i Wielodroża.

Mieszkańcy gminy mogli przeżyć tego dnia wiele wzruszających i radosnych chwil dopingując swoich reprezentantów. Zaprezentowały się im lokalne drużyny sportowe, grupy kabaretowe i taneczne oraz  przedstawiciele ludowych środowisk artystycznych działających w poszczególnych sołectwach.

Prezentacje artystyczne talentów wypełniły znaczną część uroczystości. Mieszkańcy i przybyli na Sołtysiadę goście mogli również uczestniczyć w konkursie wiedzy o gminie Przasnysz. Zmaganiom sołectw towarzyszyły rekonstrukcje historyczne. Największe zainteresowanie wzbudziła oryginalna rekonstrukcja jarmarku przedwojennego z udziałem grupy artystów z Radzanowa. Grupa rekonstrukcji historycznej ,,Radzanovia” wprowadziła uczestników Sołtysiady w klimaty i atmosferę dawnej wsi polskiej. Impreza ta była okazją do integracji mieszkańców ziemi przasnyskiej, makowskiej i ciechanowskiej.

 

Podziel / Share
28.06.2018, Ilość wejść: 259, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry