Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

03.07.2018

„Ignaś” i „Helenka” otwarte

Początek lipca rozpoczął się miłym i wyczekiwanym przez wychowanków Domu Dziecka „Julin” wydarzeniem. 1 lipca bieżącego roku w miejscowości Kaliska, w gminie Łochów odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowych kampusów Domów dla Dzieci.

W wydarzeniu, na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i dyrektor Domów dla Dzieci Agaty Kuczyńskiej wziął udział Marek Renik Kierownik siedleckiej delegatury MUW.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

Przybyłych na spotkanie przedstawicieli samorządu oraz zaproszonych gości przywitała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która przybliżyła zebranym historię tej realizacji przez Powiat Węgrowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Agata Kuczyńska   Dyrektor Domów dla Dzieci oraz  wychowankowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

Do niedawna Dom Dziecka „Julin” mieścił się w zabytkowym pałacyku w Julinie – Kaliskach. Pałacyk ten przed wojną należał do Heleny i Ignacego Jana Paderewskich. Po sprzedaży obiektu za uzyskane pieniądze, na pozyskanym od gminy Łochów gruncie można było wybudować dwa budynki dla wychowanków Domu Dziecka. Domy, o przyjaźnie brzmiących imionach: „Ignaś” i „Helenka” są do siebie bliźniaczo podobne. Posiadają po 2 kondygnacje i w każdym z nich może zamieszkać 14 dzieci. Nowocześnie i komfortowo urządzone kampusy są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne domy dziecka. Nowa przestrzeń daje większą możliwość do tego, żeby dzieci mogły zobaczyć jak wygląda życie w rodzinie. Wspólnie z wychowawcą nowi mieszkańcy rozdzielą obowiązki, będą mogli wspólnie dbać o nowy dom i budować wzajemne relacje.

Podziel / Share
03.07.2018, Ilość wejść: 452, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry