Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.07.2018

„200 lat” dla Pani Józefy z Mianowa

Mieszkanka Gminy Andrzejewo, Pani Józefa Nowaszewska 12 lipca br. obchodziła swoje setne urodziny. W zorganizowanej z tej okazji uroczystości oprócz rodziny i najbliższych Jubilatki wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

W oficjalnej części spotkania Marcin Grabowski, Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW odczytał list przesłany przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Spotkanie, mimo obecności oficjalnych gości, miało rodzinny charakter. Wszyscy goście wraz z życzeniami przekazali dostojnej Jubilatce bukiety kwiatów, wspólnie wznieśli toast oraz odśpiewali Pani Józefie gromkie „200 lat”.

Pani Józefa urodziła się 7 lipca 1918 roku w Nowym Jorku. Jako  dwuletnie dziecko przyjechała z matką do Polski (ojciec zmarł w Stanach Zjednoczonych).  Gdy Pani Józefa w czerwcu 1937 roku wyszła za mąż za Józefa Nowaszewskiego zamieszkała z mężem w Mianowie, w gminie Andrzejewo. Państwo Nowaszewscy prowadzili tam gospodarstwo rolne.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski; Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Mazowieckiej, Beata Ponichtera oraz Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski i Kierownik USC w Andrzejewie, Grażyna Baranowska.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 13.07.2018, Ilość wejść: 174, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry