Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.07.2018

Jubileusz Biskupa Janusza Stepnowskiego

Z okazji przypadających w tym tygodniu 60. urodzin Biskupa Janusza Stepnowskiego Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski
złożył Biskupowi życzenia. Jubilatowi został także wręczony list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Swoją posługę kapłańską Biskup Janusz Stepnowski sprawuje od 1 czerwca 1985 r., gdy został wyświęcony i został kapłana w diecezji łomżyńskiej. Biskup Janusz Stepnowski posiada tytuł doktora prawa kanonicznego i był słuchaczem kilku zagranicznych uczelni. Biskup Diecezji Łomżyńskiej w trakcie nauki w seminarium był zmuszony do odbycia służby wojskowej. Od 1990 roku jest również kapelanem Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Rzymie. W 2005 roku został odznaczony godnością Prałata Honorowego Jego Świątobliwości.

Uroczystości konsekracyjne i ingres ordynariusza diecezji łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego odbyły się w katedrze łomżyńskiej 18 grudnia 2011 r. Diecezja łomżyńska obejmuje obszar trzech województw: podlaskiego (97 parafii), mazowieckiego (84 parafie) oraz  warmińsko-mazurskiego (1 parafia).

Podziel / Share
Marcin Lasota, 13.07.2018, Ilość wejść: 147, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry