Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

16.07.2018

Jubileusz stulecia Pani Aleksandry Zakrzewskiej ze Starej Otoczni w gminie Wiśniewo.

16 lipca 2018 Pani Aleksandra Zakrzewska obchodziła jubileusz 100 lecia. Na święto zorganizowane w domu rodzinnym w Starej Otoczni przybył Krzysztof Bieńkowski - kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Podczas spotkania Krzysztof Bieńkowski wraz z bukietem kwiatów przekazał  Jubilatce  list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wpisał się również do wyłożonej na miejscu księgi pamiątkowej.

Jubilatka serdecznie przyjęła swoich gosci w domu rodzinnym położonym niedaleko Mławy we wsi Stara Otocznia. Pani Aleksandra owdowiała w roku 1991. Wraz z mężem Czesławem doczekała się dwanaściorga dzieci, z których dwoje żyje do dnia dzisiejszego. Pani Aleksandra obecnie mieszka z córką i wciąż cieszy się bardzo dobrym zdrowiem i humorem. Jest zapaloną kibicką sportową, chętnie ogląda audycje telewizyjne i  studiuje prasę. Na urodzinowym spotkaniu dzieliła się swoimi wspomieniami z czasów wojny i okupacji. Przed wojną pracowała ciężko fizycznie u dziedzica Baczyńskiego, ale ówczesny czas i opiekę rodziny dziedzica Pani Aleksandra wspomina bardzo dobrze. Stulatka wspominała również nalot bombomców hitlerowskich na mławski rynek we wrześniu 1939 i trwogę, która tego dnia zapanował wśród mieszkańców miasta. Po wojnie Jubilatka angażowała się społecznie i artystycznie: była aktywnym działaczem Koła Gospodyń Wiejskich, członkiem ludowych zespołów atystycznych i Koła Żywego Różańca. W roku 1971 w miejscu dawnych ośmioraków Pani Aleksandra wybudowała dom, który zawsze promieniował rodzinnym szczęściem. Na końcu urodzinowego spotkania Dostojna Stulatka odśpiewała zebranym kilka ludowych pieśni, co nagrodzono gromkimi brawami. Pani Aleksandra Zakrzewska doczekała się 12 wnuków, 22 prawnuków i 6 praprawnuków.

Na uroczystość przybył również Wójt Gminy Wiśniewo Zbigniew Kleniewski i Kierownik mławskiego Oddzialu KRUS Michał Pol.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 16.07.2018, Ilość wejść: 186, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry