Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.08.2018

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w mazowieckich regionach

Centralne obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w Warszawie. O Powstańcach pamiętali także mieszkańcy pozostałych mazowieckich miejscowości. W uroczystościach zorganizowanych z tej okazji udział wzięli: Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku i Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Uroczystości w Płocku

1 sierpnia w godzinę „W” na cmentarzu przy Alejach Kobylińskiego w Płocku w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się uroczysty apel przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej.

Harcerze w trakcie uroczystości.


Uroczystości rozpoczęły się włączeniem syren, jednominutowy ciągły sygnał upamiętnił tamte wydarzenia. Uczestnicy odśpiewali hymn, a następnie modlitwę poprowadził ks. Stefan Cegłowski. Kwiaty pod pomnikiem w imieniu Wojewody Mazowieckiego złożyła Marlena Mazurska, Kierownik płockiej delegatury MUW. W apelu wzięli udział kombatanci, Senator Marek Martynowski, przedstawiciele władz samorządowych oraz duchowieństwa.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.

 

Uroczystości w Ostrołęce

W środę 1 sierpnia ostrołęczanie spotkali się pod pomnikiem Armii Krajowej, by uczcić pamięć bohaterskich Powstańców. O godzinie 17.00 zawyły syreny a hołd oddano minutą ciszy. Modlitwę w intencji poległych w Powstaniu poprowadził ksiądz Marcin Sobiech. Następnie samorządowcy i delegacje złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wieniec w imieniu Wojewody Mazowieckiego złożył Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce. Za udział w uroczystości podziękował kpt. Franciszek Chrostowski, Prezes ŚZŻ AK Okręg Ostrołęka. 

Uroczystości w Ostrołęce.

Po części oficjalnej, zgromadzeni mieszkańcy zaśpiewali powstańcze piosenki. 

Przemówienie kpt. Franciszka Chrostowskiego, Prezesa ŚZŻ AK Okręg Ostrołęka.

Kierownik Marcin Grabowski składa wieniec.

Foto: www.ostroleka.pl

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 02.08.2018, Ilość wejść: 226, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry