Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

07.08.2018

VI Trzeźwościowy Piknik Rodzinny

Liczne konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej i występy artystyczne stały się motorem napędowym niedzielnej imprezy oraz elementami budującymi prozdrowotny przekaz. 5 sierpnia na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się VI Trzeźwościowy Piknik Rodzinny - Ostrołęka Rodziną Silna. W wydarzeniu wziął udział Marcin Grabowski Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW.

Piknik rozpoczął się biegiem - Cross na ostrej łące. Mimo, że trasa zawierała liczne przeszkody nie zabrakło chętnych do udziału w tym wymagającym biegu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rywalizacje rowerzystów. Wokół stadionu miejskiego rozegrano Wyścig Australijski. Ten rodzaj wyścigu to jedyna konkurencja kolarska, w której wszystkie okrążenia przejeżdża tylko dwóch z kilkunastu startujących w wyścigu zawodników. Zawody rozgrywane są na pętli i choć jedzie wielu kolarzy to po każdym okrążeniu odpada ostatni z nich. Wygrywa ten, który finalnie zostaje na trasie.

 Wyścig kolarski. Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki

Kolejnym punktem programu pobudzającym mieszkańców do aktywności był popołudniowy mecz piłkarski. Na murawie boiska naprzeciwko drużyny „Reszty Świata” stanęła wówczas drużyna samorządowców. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść samorządowców. 

Zwycięska drużyna piłkarska. Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki

Uczestnicy Pikniku Rodzinnego mogli skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dobrą atmosferę podczas imprezy zapewniły również koncerty lokalnych wykonawców. 

Mieszkańcy Ostrołęki na pikniku. Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki

Wśród gości wydarzenia byli m.in.; Wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płochy, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, Radny Grzegorz Milewski oraz Michał Skowroński. 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 07.08.2018, Ilość wejść: 180, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry