Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

11.09.2018

Wystawa Ojcowie Niepodległości w ciechanowskim zespole szkół

  •  Na zdjęciu: uczestnicy otwarcie wystawy.
    Na zdjęciu: uczestnicy otwarcie wystawy.
  •  Na zdjęciu: nauczyciel historii opowiada o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.
    Na zdjęciu: nauczyciel historii opowiada o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

11 września 2018 r. wystawa  ,,Ojcowie Niepodległości” organizowana przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie i IPN została zaprezentowana w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema. Wystawę otworzył Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W przemówieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował Dyrektor placówki, Krystynie Ślubowskiej za inicjatywę udostępnienia wystawy uczniom w szkole oraz zachęcił młodzież i grono pedagogiczne placówki do jej odwiedzenia.

- Gdy Polska jest Niepodległa to Polakom żyje się lepiej i dlatego świętujemy w różny sposób setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Sukces ma wielu ojców, a sukces odzyskania Niepodległości był sukcesem w który zaangażowało się wiele osób, część z nich poznacie dzięki ekspozycji - powiedział Kierownik.

Uroczysta inauguracja wystawy odbyła się przed południem i zgromadziła nie tylko miłośników historii. Wielu uczniów przybyło na jej otwarcie i z zainteresowaniem śledziło plansze przedstawiające wysiłek narodu na drodze walki zbrojnej i dyplomatycznej o wolną Polskę.  Z prelekcją na temat tła historycznego ekspozycji wystąpił nauczyciel historii, Jacek Hryniewicz. Wystawa prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ekspozycję przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

Podziel / Share
Natalia Lech, 11.09.2018, Ilość wejść: 277, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry