Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

14.09.2018

Minister Cyfryzacji na spotkaniu w Kadzidle

W Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle Minister Cyfryzacji Marek Zagórski wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa zainaugurował 14 września br. kolejny projekt na budowę sieci szerokopasmowej. Dostęp do szybkiego internetu uzyskają szkoły i gospodarstwa domowe z terenów wykluczonych cyfrowo. W spotkaniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Ministra przywitał na terenie placówki powiatowej Starosta Stanisław Kubeł. Opowiedział pokrótce o oświacie w powiecie ostrołęckim. Na spotkaniu obecny był także Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Mróz.

- Do końca 2020 roku do szybkiego, bezpiecznego internetu podłączymy wszystkie szkoły w Polsce. Pierwszy raz w historii funduszy europejskich przeznaczono na wsparcie infrastruktury telekomunikacyjnej wsparcie finansowe o takiej skali, obejmującej teren całego kraju – powiedział Minister.

W ramach konkursów ogłoszonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa powstaje  infrastruktura  telekomunikacyjna o wartości ponad 6 mld, z czego wartość dofinansowania to prawie 4 mld zł. Dzięki funduszom europejskim szerokopasmowa sieć dotrze do prawie 2 mln gospodarstw domowych i prawie 9 tys. budynków szkolnych, tj. lokalizacji szkół, bo samych szkół jest jeszcze więcej, bo  ponad 11 tys.

Na terenie woj. mazowieckiego powstanie infrastruktura szerokopasmowa o długości ponad 14 tys. km. dzięki temu dostęp do szerokiego internetu  uzyska ponad 282 tys. gospodarstw domowych  oraz ponad 2,3 tys. szkół. Dofinansowanie z POCP na ten cel, które popłynie do tego regionu to ok. 464 mln zł. Do czego beneficjenci dołożą  390 mln zł ze środków własnych.

W ramach projektu  realizowanego na obszarze ostrołęckim, dostęp do szerokiego internetu uzyska ok. 31 tys. gospodarstw domowych  i ponad 360 szkół.

Podziel / Share
Natalia Lech, 14.09.2018, Ilość wejść: 73, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry