Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

25.09.2018

Ostrołęka: spotkanie o ułańskich tradycjach

W niedzielę w Wojciechowicach spotkali się spadkobiercy i miłośnicy ułańskiej tradycji 5. Pułku Ułanów Zasławskich. Nie zabrakło rodzin pułkowych, kombatantów, samorządowców, młodzieży i żołnierzy z jednostki wojskowej barwami nawiązującej do ostrołęckich kawalerzystów. W spotkaniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Wojciecha, po której pododdziały wojska, grupy rekonstrukcyjne kawalerzystów i uczniowie klas wojskowych udali się pod pomnik poświęcony ułanom 5. Pułku. Tradycyjnie już w rocznice bitwy pod Zasławiem i przybycia pułku do Ostrołęki odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSZ Nr 2 o profilu wojskowym i Apel Pamięci z ceremoniałem wojskowym. Zasłużonym dla upamiętniania ułańskiej tradycji wręczono honorowe odznaki i dyplomy.

Dalsza część święta pułkowego kontynuowana była na terenie szkoły, gdzie goście odwiedzili m.in. Izbę Pamięci 5 pułku, obejrzeli wystawę sprzętu wojskowego oraz spróbowali tradycyjnej, wojskowej grochówki. 

Źródło: www.ostroleka.pl

Podziel / Share
Natalia Lech, 25.09.2018, Ilość wejść: 121, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry