Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

01.10.2018

Nadanie imienia Orła Białego Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie otrzymała imię Orła Białego. W uroczystościach, które odbyły się w powiecie radomskim, w miejscowości Wrzos, wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

29 września br. we Wrzosie odbyły się uroczystości patriotyczne związane z nadaniem placówce szkolnej imienia Orła Białego wraz ze sztandarem. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą sprawowaną w kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie. Uczestnicy upamiętnili spoczywających na cmentarzu parafialnym Powstańców Styczniowych.

W trakcie oficjalnej ceremonii dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej otrzymała z rąk Dariusza Wołczyńskiego, Wójta Gminy Przytyk akt ufundowania sztandaru szkoły, a Krzysztof Wlazło, Przewodniczący Rady Gminy odczytał postanowienie o nadaniu szkole imienia Orła Białego. Goście otrzymali także statuetki Przyjaciel Szkoły we Wrzosie. Dyrektor szkoły Jolanta Kowalik przekazała sztandar w ręce uczniów:

Przekazuję sztandar w Wasze ręce. Niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Nigdy nie rezygnujcie z poznawania samych siebie, doskonalcie się poprzez odkrywanie prawdy, mądrości i piękna otaczającej Was rzeczywistości. Niech ten sztandar zawsze będzie symbolem Waszej godności i powinności zarówno uczniowskiej, jak i obywatelskiej. Strzeżcie jego honoru! Do aktu ślubowania przystąpili uczniowie wszystkich klas, którzy wypowiedzieli następujące słowa ślubowania: Przyjmując sztandar szkoły, przyrzekamy otoczyć go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem, sumiennym wypełnianiem obowiązków i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły, naszej gminy i naszej ojczyzny.

− Niech uczniowie wzrastają w mądrości i zaufaniu do swoich nauczycieli. Nauczycielom i dyrekcji życzę, aby kształtowali młodych ludzi w duchu miłości do Ojczyzny, poszukiwaniu prawdy i szacunku do ludzi. Niech imię Orła Białego i Sztandar Szkoły będzie chlubą i drogowskazem oraz zobowiązaniem do jeszcze lepszej pracy, nauki i życia - podkreślił Kierownik radomskiej delegatury MUW Krzysztof Murawski. 

Podniosłą częścią uroczystego wydarzenia we Wrzosie było odsłonięcie pomnika Orła Białego przed budynkiem szkoły i jego poświęcenie. 

Uroczystości we Wrzosie uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. W koncercie pieśni patriotycznych wraz z uczniami wystąpili  absolwenci, nauczyciele oraz rodzice wspomagani udziałem Zespołu Śpiewaczego „Wrzosowianki”. Podsumowaniem wydarzenia była projekcja filmu "Pierścionek z orłem w koronie".

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele duchowieństwa, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie, a także rodzice.

 

Podziel / Share
01.10.2018, Ilość wejść: 438, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry