Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.10.2018

W Siennie będzie nowa szkoła muzyczna

1 października br. odbyły się uroczystości związane z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę szkoły muzycznej i podpisaniem aktu erekcyjnego. W wydarzeniu wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik delegatury MUW w Radomiu.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy władz samorządowych oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w miejscowym kościele pod przewodnictwem bp diecezji radomskiej ks. Henryka Tomasika. Uczestnicy wydarzenia złożyli podpisy pod aktami erekcyjnymi.

W czasie okolicznościowego wystąpienia Krzysztof Murawski życzył władzom gminy Sienno powodzenia w realizacji inwestycji, a młodzieży, aby w oczekiwaniu na nowy budynek szkoły z pasją, zaangażowaniem i cierpliwością rozwijała talenty artystyczne.

Patronem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie jest ks. prof. Włodzimierz Sedlak. W codziennym życiu nauczyciele i młodzież kierują się jego maksymą: Jeśli jesteś skazany na życie na prowincji, uczyń z niej metropolię.

Uroczystości w Siennie uświetnił występ artystyczny młodzieży połączony z koncertem muzycznym.

Obecnie Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie zlokalizowana jest budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zajęcia prowadzone są w cyklu 4 i 6-letnim. Dzieci kształcą się w grze na flecie, klarnecie, puzonie, saksofonie,  skrzypcach, gitarze, fortepianie, akordeonie wiolonczeli i organach kościelnych. Rozbudowa i budowa nowego budynku szkoły muzycznej w Siennie powstanie za około 5 mln zł. Urząd Gminy złożył wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinasowanie kwotą 1 mln zł. Inwestycja ma być ukończona w 2020 roku. Poza salami dydaktycznymi szkoła będzie dysponowała salą koncertowa na około 250 miejsc.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in. ks. bp. Henryk Tomasik, Jarosław Wartak Wicedyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej z MKiDN, Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu, Mariusz Strąk Wójt Gminy Sienno oraz samorządowcy i inni zaproszeni goście. Nie zabrakło młodzieży, rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 02.10.2018, Ilość wejść: 174, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry