Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.10.2018

Nadanie sztandaru i imienia chorągwi harcerzy

  • Na zdjęciu: grupa stojących harcerzy.
  • Na zdjęciu: stojący na widowni harcerze.
  • Na zdjęciu: Prezydent Ostrołęki wpisuje się do księgi pamiątkowej.

W minioną sobotę, w Ostrołęce nadano sztandar Pólnocno-Wschodniej Chorągwi Harcerzy ZHR oraz imię św. Michała Archanioła. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Z tej okazji do Ostrołęki z terenu działania Chorągwi zjechali druhowie na wspólne świętowanie. Uroczystość nadania sztandaru rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Oficjalne wręczenie sztandaru nastąpiło podczas gali w siedzibie Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie w ceremonii honorowego wbijania gwoździ w drzewce wzięli udział fundatorzy. Ceremoniału tego dokonali między innymi ostrołęccy samorządowcy.

Gratulując harcerzom Prezydent Kotowski powiedział, że to właśnie młodzież jest naszym największym bogactwem, a młodzież stojąca na straży najważniejszych wartości, a takich strzegą właśnie harcerze, jest warta każdego wsparcia.

Północno-Wschodnia Chorągiew Harcerzy zrzesza hufce ZHR: Podlaski, Ostrołęcki, Płocki, Siedlecki i Północnomazowiecki działające na terenie województwa podlaskiego i północnej części województwa mazowieckiego. Jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Najmłodszą Chorągwią w Organizacji Harcerzy - powołaną przez Naczelnika Harcerzy w dniu 1 marca 2017 r. Na chwilę obecną liczy 500 zuchów, harcerzy i instruktorów.

Zdjęcia: www.ostroleka.pl

Podziel / Share
Natalia Lech, 02.10.2018, Ilość wejść: 94, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry