Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

04.10.2018

Hala sportowa w Starych Sieklukach już otwarta

  • Na zdjęciu: goście honorowi przecinają wstęgę.
  • Na zdjęciu: przemówienie Krzysztof Murawskiego.
  • Na zdjęciu: występ artystyczny uczniów.

2 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. bp Jana Chrapka w Starych Sieklukach odbyła się uroczystość oddania do użytku nowej hali sportowej. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Murawski – Kierownik delegatury w Radomiu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, sprawowaną w nowej hali sportowej przez kapłanów i ks. bp Piotra Turzyńskiego.

W okolicznościowym przecięciu wstęgi wraz z władzami gminy, dyrekcją, nauczycielami, rodzicami  i uczniami, uczestniczyli goście honorowi, na czele z Marszałkiem Senatu i biskupem radomskim.

- To dzięki Wójtowi gminy Marcinowi Kozdrachowi oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, kolejna wiejska szkoła podstawowa będzie mieć do dyspozycji nowoczesną halę sportową. Dbałość o rozwój Polski gminnej i powiatowej to wyrównywanie szans dzieci i młodzieży wiejskiej – powiedział Marszałek Stanisław Karczewski.

Do życzeń i gratulacji dołączył się Krzysztof Murawski.

- To szczególnie uroczysta i doniosła chwila. Od dzisiaj dzieci i młodzież naszej szkoły będą mogły ćwiczyć i rozwijać swoje talenty sportowe na zajęciach z wychowania fizycznego w komfortowych warunkach. To duża radość dla naszej szkoły! Z wielofunkcyjnej hali sportowej skorzystają także inni pasjonaci sportu, w tym zawodnicy „Klubu Sportowego Błotnica” – powiedziała Dyrektor szkoły, Krystyna Sobień.

Uroczystości uświetnił występ artystyczny o charakterze patriotycznym, przygotowany przez uczniów szkoły, połączony z koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Starej Błotnicy.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz biskup radomski ks. Piotr Turzyński. Inicjatorem wydarzenia był Marcin Kozdrach Wójt gminy Stara Błotnica oraz Krystyna Sobień Dyrektor PSP w Starych Sieklukach.

Nowa hala sportowa ma powierzchnię 450 m2. Hala posiada pełne zaplecze sportowe: szatnie, toalety, magazynki sportowe oraz pokój trenerski. Wyposażona jest w trybunę na około 150 miejsc.  Podczas codziennych zajęć z wychowania fizycznego będzie z niej korzystało 176 uczniów z ośmiu klas.

Hala sportowa w Starych Sieklukach powstała staraniem władz gminy Stara Błotnica, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ponad 1,6 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to prawie 2,5 mln. zł.

 

Podziel / Share
04.10.2018, Ilość wejść: 366, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry