Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

08.10.2018

Setne urodziny Pani Marianny

6 października br. Marianna Anduła ze Zwolenia świętowała setne urodziny. Z tej okazji w imieniu Wojewody Mazowieckiego dostojną jubilatkę odwiedził Paweł Sagan z radomskiej Delegatury MUW.

W trakcie uroczystości odczytany został list gratulacyjny skierowany przez Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego. Z okazji wyjątkowego jubileuszu – Pani 100 Urodzin – proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne […] Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam – napisał w liście Premier. 

Źródło: Małgorzata Lepa-Celi. UM Zwoleń

Wraz z życzeniami od Zdzisława Sipiery Wojewody Mazowieckiego Pani Marianna Anduła otrzymała bukiet czerwonych róż. Życzenia, gratulacje oraz  kwiaty od samorządu zwoleńskiego przekazała Bogusława Jaworska Burmistrz Miasta i Gminy Zwoleń.

W trakcie okolicznościowego przyjęcia, rodzina i zaproszeni goście odśpiewali pani Mariannie gromkie 200 lat! Tor i symboliczny toast były dopełnieniem urodzinowej tradycji. Tego dnia pani Mariannie dopisywał humor. Ku zaskoczeniu wszystkich zaśpiewała piosenkę pt. „Upływa szybko życie”. Okazało się, że jako jedyna zna cały tekst na pamięć. Za ten występ jubilatka zebrała oklaski na stojąco. Jak stwierdziła wnuczka pani Marianny – babcia śpiewa dużo i dość często - bywa, że czasem także w trakcie rozmów telefonicznych z krewnymi.

Źródło: Małgorzata Lepa-Celi. UM Zwoleń

Pogodne usposobienie, humor i dobre samopoczucie pani Marianny ujawniły się tego dnia jeszcze wiele razy…  Jak podkreśliła synowa - mama będzie świętowała setne urodziny od dzisiaj aż do niedzieli. To jest wielka chwila dla niej i całej rodziny - trzeba ją celebrować.

Mimo upływających lat pani Marianna nie zatraciła kobiecych upodobań i nawyków. Nadal ma słabość do dobrych perfum, kremów oraz do pięknych kwiatów. Tego dnia jej mieszkanie wypełniło się bukietami i koszami kwiatów.

Od kilku lat pani Marianna jest wdową. Razem z mężem przeżyła w małżeństwie 65 lat. Dochowali się troje dzieci, pięciu wnuków oraz siedmioro prawnuków. W codziennym życiu pani Mariannie pomaga syn, synowa oraz jedna z wnuczek.

Źródło: Małgorzata Lepa-Celi. UM Zwoleń

W uroczystości uczestniczyli: Bogusława Jaworska Burmistrz Miasta i Gminy Zwoleń, Grzegorz Molendowski z-ca Burmistrza, Mirosław Chołuj Sekretarz Miasta, Paweł Sobieszek Przewodniczący Rady Miasta; Anna Bednarczyk z USC oraz Ilona Bąk i Małgorzata Kapciak z ZUS.

Podziel / Share
08.10.2018, Ilość wejść: 242, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry