Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

09.10.2018

20-lecie powiatu sochaczewskiego

  • Na zdjęciu: występ zespołu Warszawianka.
  • Na zdjęciu: występ zespołu Warszawianka.

Dokładnie 20 lat temu odbyły się pierwsze wybory samorządowe do Rady Powiatu w Sochaczewie. Z tej okazji w niedzielę, 7 października br., Chodakowie odbyły się uroczystości. Wzięła w nich udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

W godzinach porannych odprawiona została msza święta w intencji samorządowców w kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Chodakowie, którą koncelebrowali dziekan ks. Piotr Żądło, ks. proboszcz tutejszej parafii ks. Józef Staszewski, prałat ks. Jan Kaczmarczyk. Po mszy jej uczestnicy udali się do pobliskiego Centrum Kultury, gdzie rozpoczęła się dalsza część obchodów samorządowego święta.

Uroczystości rozpoczęły się od wspólnie odśpiewanego hymnu, po czym na scenie koncertowej SCK-u wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.  Okolicznościowy wykład pt.: „Starostowie sochaczewscy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Odbudowa i utrwalanie państwowości polskiej.” wygłosił historyk ziemi sochaczewskiej Bogusław Kwiatkowski.

Dla radnych wszystkich kadencji przygotowane zostały okolicznościowe statuetki i listy gratulacyjne. Otrzymali je również Poseł RP Maciej Małecki, Wojewoda Mazowiecki, a także burmistrz Sochaczewa i wójtowie gmin. Otrzymali je także przedstawiciele powiatowych służb policji, straży, inspekcji oraz wojska. Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku przekazała list od Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery.

 

 

Podziel / Share
09.10.2018, Ilość wejść: 165, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry