Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

17.10.2018

W Ostrołęce o programie "Czyste powietrze"

15 października br. Ostrołękę odwiedził Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Wizyta związana była z prezentacją jednego z nowych programów rządowych "Czyste powietrze", którego głównymi założeniami jest obniżenie emisji szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Grabowski, Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW.

Na spotkaniu z Ministrem obecnych było wielu mieszkańców miasta, którzy dopytywali o szczegóły prezentowanego programu.

W ramach programu Ministerstwo Środowiska przeznaczy 103 mld złotych na dofinansowanie dla domów jednorodzinnych, które nadal w dużej mierze przyczyniają się do powstawania zanieczyszczenia środowiska.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku. W przypadku dotacji wysokość dofinansowania wahać się będzie w przedziale od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie poświęconej programowi "Czyste powietrze": https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/  (link otwiera się w nowym oknie, przenosi na stronę Ministerstwa Środowiska)

Podziel / Share
17.10.2018, Ilość wejść: 312, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry