Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

19.10.2018

100. urodziny Pani Zofii z Kozienic

  • Na zdjęciu: Paweł Sagan z radomskiej delegatury MUW odczytuje Jubilatce list od Premiera.
  • Na zdjęciu: stulatka z bukietami kwiatów.

16 października br. Pani Zofia Mazurkiewicz ukończyła 100 lat. W jubileuszowych uroczystościach uczestniczyła najbliższa rodzina oraz zaproszeni goście. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Paweł Sagan z radomskiej delegatury MUW.

Okolicznościowy list gratulacyjny  skierował do Pani Zofii Premier Mateusz Morawiecki: Z okazji wyjątkowego jubileuszu – Pani 100 Urodzin – proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne […] Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam.

Po odczytaniu listu Paweł Sagan przekazał życzenia i gratulacje od Zdzisława Sipiery Wojewody Mazowieckiego – wraz z życzeniami Pani Zofia otrzymała bukiet czerwonych róż.

Okolicznościowy list gratulacyjny oraz życzenia i kwiaty od samorządu kozienickiego przekazał Tomasz Śmietanka Burmistrz Kozienic. Życzenia oraz list gratulacyjny od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekazały: Edyta Sztyber i Anna Krakowiak.

Jak poinformowała córka Pani Zofii – mama urodziła się w miejscowości Biała Cerkiew na terenie dzisiejszej Ukrainy. W 1918 r po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w wieku dwóch lat powróciła wraz z rodzicami do kraju. Jak niesie rodzinna wieść Pani Zofia ma już ponad 102 lata! Jak twierdzi rodzina, różnica w metryce związana jest trwającą wówczas „zawieruchą wojenną” i brakiem oficjalnych dokumentów urodzenia. Mimo tego faktu, Pani Zofia przywiązana jest do oficjalnej daty urodzin i tylko tę świętuje. 

Atrakcją urodzinowego spotkania było zaśpiewnie przez Panią Zofię piosenki pt.” Coś tam w lesie stuknęło”. Jak twierdzi jej wnuczka – była to najczęściej śpiewana piosenka przez babcię, na której wychowały się wszystkie wnuki.

Pani Zofia dochowała się 4 dzieci, 6 wnuków, 5 prawnuków oraz 2 praprawnuków. Przez całe życie pracowała i wychowywała dzieci. Ostatnim pokoleniem, które wychowała były jej wnuki.

Pani Zofia z zawodu jest krawcową – specjalizowała się w szyciu damskich strojów okolicznościowych, jak sukienki ślubne i komunijne. Obecnie mieszka i jest pod opieką córki Bożeny i jej męża.

Podziel / Share
19.10.2018, Ilość wejść: 411, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry