Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

18.10.2018

Otwarcie Klubu „Senior +” w Wyśmierzycach

W ramach Wieloletniego Programu „Senior +” w Wyśmierzycach zainaugurowano działalność Klubu Seniora. W wydarzeniu uczestniczyła Monika Wziątek – Kaim z radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

16 października br. w Wyśmierzycach miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora. Placówka powstała przy wsparciu budżetu państwa w ramach programu „Senior +”. Władze samorządowe zaadaptowały i przystosowały pod działalność społeczną nieruchomość gminną.

W okolicznościowym liście Burmistrz Wyśmierzyc Marek Bielewski wyraził podziękowanie dla Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery za wsparcie przy realizacji projektu. Jak zapewnił, Miejsko – Gminny Klub Seniora, będzie dobrze służył lokalnej społeczności. Seniorzy mają  zaplanowane zajęcia oraz środki finansowe na ich realizację.

W uroczystości otwarcia i poświęcenia Klubu Seniora uczestniczył m.in. ks. Robert Sionka proboszcz parafii pw. św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach.

Klubu Seniora w Wyśmierzycach powstał przy rządowym dofinansowaniu w kwocie 120 000,00 zł w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2015-2020. Edycja 2018 Moduł I ,,Utworzenie i wyposażenie placówki ,,Senior+”. 

Fot. UM Wyśmierzyce

Podziel / Share
18.10.2018, Ilość wejść: 373, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry