Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

29.10.2018

Narada: bezpieczeństwo północno-zachodniego Mazowsza

  • Na zdjęciu: zebrani podczas narady.
  • Na zdjęciu: zebrani podczas otwarcia wystawy.
  • Na zdjęciu: pamiątkowe zdjęcie uczestników wydarzenia.

29 października br. w siedzibie PSP w Ciechanowie została zorganizowana narada o bezpieczeństwie na obszarze północno-zachodniego Mazowsza. Organizatorem spotkania był Kierownik Delegatury Ciechanowskiej MUW, Krzysztof Bieńkowski.

Na naradę przybyli przedstawiciele zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich. Otwierając spotkanie Kierownik Delegatury wyraził nadzieję, że kolejna zorganizowana w Ciechanowie narada przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w regionie. Podziękował p.o. Komendantowi Powiatowej Straży Pożarnej w Ciechanowie Jarosławowi Nowosielskiemu za pomoc przy organizacji narady, która tym razem odbyła się w siedzibie PSP.  Istotą narad jest udoskonalenie wzajemnej koordynacji pracy zespolonych służb przy wojewodzie. Wśród zaproszonych gości głos w dyskusji zabierali szefowie jednostek powiatowych Policji, Straży Pożarnej, inspekcji nadzoru budowlanego, lekarze weterynarii, stacji sanitarno-epidemiologicznej, inspektoratu farmaceutycznego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W tematyce narady pojawiły się kwestie już dotychczas wskazane podczas poprzednich spotkań i nowe zagadnienia – w tym przedstawiono stan i ocenę szkód w gminach po wystąpieniu niekorzystnych zjawiskach atmosferycznych. Omówiono przeprowadzone działania w ostatnim półroczu i analizowano możliwe zagrożenia, które mogą pojawić się w przyszłości.

Naradzie towarzyszyło otwarcie wystawy poświęconej roli ochotniczej i państwowej  straży pożarnej w dziele odrodzenia państwowości polskiej po 123 latach. Uczestnicy narady uczestniczyli w prezentacji wystawy i prelekcji nt. ,,Straże pożarne w walce o niepodległość Polski”. Otwarcia wystawy dokonali: Krzysztof Bieńkowski, Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i p.o Komendanta Jarosław Nowosielski. Przedstawiciele zespolonych służb mieli możliwość zwiedzenia terenu ciechanowskiej jednostki strażackiej oraz zapoznali się z realizacją zadań PSP Ciechanów.

Podziel / Share
29.10.2018, Ilość wejść: 208, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry