Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

09.11.2018

100-lecie Zespołu Szkół nr 2 w Przysusze

  • Na zdjęciu: przy mównicy przemawia Kierownik Delegatury MUW w Radomiu, Krzysztof Murawski.
  • Na zdjęciu: Kierownik Krzysztof Murawski przekazuje kwiaty i list Wojewody Mazowieckiego skierowany do uczestników wydarzenia.
  • Na zdjęciu: okolicznościowy występ chóru.

Zespół Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze świętował jubileusz 100-lecia istnienia placówki. W uroczystości uczestniczył m.in. Krzysztof Murawski - Kierownik radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w kościele pw. św. Jana Nepomucena przez Biskupa Diecezji Radomskiej ks. Henryka Tomasika.

W barwnym korowodzie i przy akompaniamencie młodzieżowej orkiestry dętej „Vox Cordium” uczestnicy jubileuszu udali się na dalsze uroczystości do  hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2. Z okazji jubileuszu 100 lat istnienia placówki, okolicznościowy list gratulacyjny do społeczności szkolnej skierował Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

Artystyczną część uroczystości zapewnił występ chóru „Canto”. Jubileusz stał się doskonałą okazją do zjazdu absolwentów szkoły. Uroczystości w Przysusze wpisały się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na przestrzeni 100 lat szkoła w Przysusze zmieniała się. Stawała się coraz nowocześniejszą placówką oświatową.  Już w 1916 r. z inicjatywy Ludwika Skowyry powstało w Przysusze Towarzystwo Szerzenia Oświaty. 12 listopada 1918 r. rozpoczęła działalność szkoła zawodowa. W 1922 roku szkoła przekształciła się w pierwszą w Polsce Średnią Szkołę Spółdzielczą. Honorowym gościem na inauguracji  był wówczas późniejszy prezydent II Rzeczypospolitej – Stanisław Wojciechowski.  W 1988 roku Zespół Szkół Zawodowych w Przysusze otrzymał imię swego założyciela – Ludwika Skowyry. Obecnie nauczyciele i uczniowie szkoły starają się kontynuować tradycje zaszczepione przez swojego patrona.

Jubileuszowe uroczystości w Przysusze odbyły się z inicjatywy dyrekcji, nauczycieli, rady rodziców oraz uczniów Zespołu Szkół nr 2.

Podziel / Share
09.11.2018, Ilość wejść: 314, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry