Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

17.12.2018

Jubileusz setnych urodzin Pani Czesławy Marchewka

 15 grudnia 2018 w Przasnyszu odbyła się uroczystość uświetniająca setne urodziny Pani Czesławy Marchewka. W spotkaniu uczestniczył Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Robert Kochański.

Uroczystość zgromadziła licznie zebranych członków rodziny Jubilatki oraz  przedstawicieli lokalnych władz. W intencji Jubilatki odprawiona została uroczysta msza w Kościele Parafialnym  św. Wojciecha w Przasnyszu.  Kierownik delegatury odczytał i wręczył Pani Czesławie Marchewka list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przekazał jej serdeczne życzenia od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Jubilatka przyjęła również serdeczna życzenia i kwiaty od władz Miasta Przasnysza, najbliższych członków rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

Pani Czesław Marchewka urodziła się 14 grudnia 1918 r. w Rzęgnowie. W czasie okupacji została wywieziona do obozu hitlerowskiego w Działdowie, a następnie na teren Generalnego Gubernatorstwa. W czasie okupacji pracowała w gospodarstwie niemieckich osadników w Miłoszewcu, gdzie zmuszana była do niewolniczej pracy. W roku 1945 zawarła związek małżeński z Panem Tadeuszem Marchewką, który zmarł nagle w roku 1946. Pani Czesława pozostała w gospodarstwie rolnym sama wychowując dzieci i niepełnosprawnego brata. Jubilatka doczekała się pięciorga wnucząt i siedmiorga prawnucząt.

Na uroczystości obecni byli również Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski i Kierownik Oddziału KRUS w Przasnyszu Grzegorz Lewandowski.  

Podziel / Share
17.12.2018, Ilość wejść: 245, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry