Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

20.12.2018

Przysięga wojskowa i dzień otwarty w ciechanowskich koszarach

W niedzielę, 16 grudnia br. w Ciechanowie odbyła się przysięga żołnierzy wojsk terytorialnych.  W uroczystości wziął udział Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Robert Kochański.

W czasie Dni Otwartych Koszar do jednostki wojskowej 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie licznie przybyli odwiedzający. W tym dniu przysięgę złożyło 51 żołnierzy z Północnego Mazowsza, a wśród nich 13 kobiet. Była to również znakomita okazja, żeby zobaczyć sprzęt, jakim dysponują Wojska Obrony Terytorialnej, poznać specyfikę i warunki służby, zobaczyć pokaz walki wręcz uczniów szkół wojskowych, a także ofertę przygotowaną dla nowych kandydatów.

W południe rozpoczęła się ceremonia zaprzysiężenia żołnierzy Terytorialnej Służy Wojskowej.

- Podejmując decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej, nadający szczególny – lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju. Wierni złożonej przysiędze, świadomi przyjętych obowiązków, doskonale znający najbliższe środowisko stanowicie istotne wzmocnienie siły obronnej naszego kraju. Swoim zaangażowaniem i poświęceniem, wykazanym podczas intensywnego szkolenia dowiedliście, że prawo do noszenia żołnierskiego munduru traktujecie jako osobisty obowiązek, przywilej i zaszczyt - napisał w liście do żołnierzy Minister Obrony Narodowej. Dowódca płk dypl. Andrzej Wasilewski w swoim przemówieniu skupił się na podsumowaniu działalności Brygady informując, że ma obecnie w swoich szeregach ponad półtora tysiąca żołnierzy, z czego ponad 1300 to ochotnicy. 5 MBOT, której dowództwo znajduje się w Ciechanowie, obejmuje łącznie 17 powiatów. Jej bataliony mieszczą się w Ciechanowie, Siedlcach, Komorowie oraz Zegrzu Południowym. Zaznaczył, że brygada to nie tylko potencjał ludzki, ale również nowoczesny sprzęt. Nowi żołnierze zasilili szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza. Była to 6 przysięga wojskowa w 5 Brygadzie, a 58 w Wojskach Obrony Terytorialnej w 2018 roku.

W uroczystości wzięli udział m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciel dowództwa WOT, duchowni, najbliżsi żołnierzy oraz mieszkańcy Ciechanowa i okolic.

Foto: Archiwum 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie

 

 

Podziel / Share
20.12.2018, Ilość wejść: 232, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry