Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

25.01.2019

Konferencja samorządowa w Krzynowłodze Małej

24 stycznia br. w Krzynowłodze Małej, z inicjatywy Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego i Wójta Gminy Krzynowłoga Mała Jerzego Humięckiego, odbyła się konferencja samorządowa. W wydarzeniu wziął udział Robert Kochański, Kierownik delegatury MUW w Ciechanowie.

Konferencja rozpoczęła się od wręczenia podziękowań stowarzyszeniu Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu za upowszechnianie kultury motoryzacyjnej, popularyzowanie sportów motorowych, turystyki motorowej oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu przasnyskiego. Podczas konferencji wręczono także  Stypendia Starosty Przasnyskiego.

Kolejnym punktem programu było wręczeniu przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała, Jerzego Humięckiego, podziękowania ks. Jackowi Wichorowskiemu – Proboszczowi Parafii pw. Św. Dominika w Krzynowłodze Małej za wieloletnią posługę i działalność na rzecz mieszkańców gminy. 

Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., którzy przedstawili zebranym przedsiębiorcom aktualne możliwości wsparcia dla firm planujących inwestycje na terenie powiatu przasnyskiego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W ramach pogłębiania wiedzy o aktualnych formach wsparcia przedsiębiorców, prelekcję wygłosili również przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza. Po wystąpieniach skierowanych do przedsiębiorców, głos zabrał Ryszard Bruździak – Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przasnyszu, który przybliżył zebranym ideę najstarszej polskiej organizacji humanitarnej i zachęcił do propagowania idei honorowego krwiodawstwa.  W kolejnym punkcje konferencji Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan podkreślił zaangażowanie rządu w szereg działań skierowanych do mieszkańców najbardziej potrzebujących wsparcia ze strony państwa oraz przedstawił efekty wprowadzenia rządowych programów dla samorządów i obywateli.

W konferencji uczestniczyli posłowie na Sejm RP – Anna Cicholska i Waldemar Olejniczak, Wojewodę Mazowieckiego reprezentował  Robert Kochański kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. W obradach wzięli udział także wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu przasnyskiego, radni, służby mundurowe i mieszkańcy powiatu. Przybyli przedsiębiorcy mogli otrzymać informacje o wsparciu inwestycji w ramach specjalnych stref ekonomicznych oraz programów rządowych i samorządowych.

Podziel / Share
25.01.2019, Ilość wejść: 160, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry