Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

01.02.2019

100. urodziny Pana Władysława z Lisowa

  • Na zdjęcia: Kierownik Krzysztof Murawski wręcza jubilatowi list od Premiera.
  • Na zdjęciu: goście przekazują życzenia i gratulacje jubilatowi.
  • Na zdjęciu: goście przekazują jubilatowi gratulacje i życzenia.
  • Na zdjęciu: występ lokalnego zespołu wokalnego.
  • Zdjęcie: pamiątkowe zdjęcie wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu.

31 stycznia br. Pan Władysław Armentowicz świętował swoje setne urodziny.  Jubileuszowe uroczystości odbyły się w Urzędzie Gminy w Jedlińsku.  W wydarzeniu uczestniczyła najbliższa rodzina i zaproszeni goście. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Z okazji 100. urodzin Pana Władysława okolicznościowy list gratulacyjny skierował Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki.  Wraz z życzeniami i listem od szefa rządu, Krzysztof Murawski przekazał gratulacje, pozdrowienia i kwiaty od Zdzisława Sipiery Wojewody Mazowieckiego.

Zwieńczeniem wszystkich gratulacji tego dnia był okolicznościowy tort oraz hucznie odśpiewane życzenia kolejnych 100 lat życia!

Podczas uroczystości Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz wyróżnił Pana Władysława honorową statuetką "Jedliński Raczek".

Atrakcją urodzinowego spotkania był występ pań z Klubu Seniora oraz zespołu „Biesiada Bierwiecka”.

Pan Władysław Armentowicz urodził się na terenie gminy Jedlińsk w Wolskiej Dąbrowie na terenie parafii Goryń. Przez cale życie zajmował się uprawą ziemi oraz pracą w gospodarstwie. Specjalizował się również w kopaniu studni. Z zamiłowania zajmował się też sadownictwem i pszczelarstwem.

Pan Władysław jest człowiekiem utalentowanym muzycznie. Mimo upływu lat do dziś gra na skrzypcach. Często oddaje się tej pasji w czasie majowych wieczorów, grając i śpiewając przy przydrożnych kapliczkach. Kilka z nich sam ufundował. Jest społecznikiem, i w powszechnej opinii prawym i dobrym człowiekiem.

Pan Władysław jest wdowcem. Razem z żoną dochował się 7 dzieci, 19 wnuków i 22 prawnuków. Jak twierdzi, najbardziej dumny jest z wnuków i ich  osiągnięć życiowych. 

W tym dniu najlepsze życzenia urodzinowe składali Panu Władysławowi m.in.: Kamil Dziewierz Wójt Gminy Jedlińsk; Łukasz Kurek Przewodniczący Rady Gminy Jedlińsk; Andrzej Pawluczyk Sekretarz Gminy Jedlińsk; Ilona Starzyńska Skarbnik Gminy Jedlińsk; Ewa Koper Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jedlińsku; Radni Gminy Jedlińsk; Teodozja Bień Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego; Marian Wikło Radny Powiatu Radomskiego; Monika Pachniewska Kierownik PT Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Radomiu.

Podziel / Share
01.02.2019, Ilość wejść: 477, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry